NAŠI MALÍ JUDISTÉ 2018/2019

 

I v letošním školním roce navštěvovali dvakrát týdně Bohouš, David, Šarlota a Honzík kroužek juda na Struhlovsku pod vedením p. Olgy Chytré, p. Jany Hynčicové a p. Lukáše Hynčici. Naše děti jsou členy oddílu Juda Hranice z.s.. Všichni se účastnili i soutěží, soustředění na Potštátě a na Rusavě, judovíkendů a teambildingu v Lipníku n.B.. Starší z dětí David a Bohouš ještě judo doplňovali s trenéry plaváním a cyklovýlety, v zimě zase jízdou na sjezdových lyžích i běžkách a také bruslením. Bobo a David téměř každý týden dojížděli na doplňkové tréninky do Lipníka n.B., do Holešova a Olomouce. Nejvíce úspěšný byl samozřejmě náš Bouhoušek, zvaný Bobo.

Ale teď se ještě vraťme k našim nejmenším Šarlotě a Honzíkovi. Ti se oba úspěšně účastnili pěti závodů v minilize, které se konaly od ledna do května 2019, a vždy stáli na bedně. Dále se účastnili společně třech judovíkendů, který pořádala p. trenérka na Struhlovsku. Příležitostně s nimi zápasil i Bobo. Procvičovali judo techniky na zemi i postoji, techniku Randori a doplňovali různými hrami. Víkend vždy zakončili miniturnajem družstev. Náš Honzík se mohl rozkoukávat i na prvních závodech mimo Hranice v kategorii U11.V říjnu 2018 se účastnil turnaje benjamínků ve Štramberku, v listopadu 2018 Vánočního turnaje Města Mohelnice, odkud má 3.místo. V březnu 2019 jel na VC ve Veselí nad Moravou a byl čtvrtý. V květnu 2019 si z VC Kroměříže mláďat a žáků a z Velké ceny Zdeňka Ludvíka v Prostějově dovezl stříbrnou medaili.

I náš David je velmi šikovný na judo, ale protože věkem musel přestoupit v lednu 2019 do vyšší soutěžní kategorie, a to U15, kde nesplňoval váhu, nemohl startovat na turnajích vůbec. To bylo pro něj velmi demotivační. Snad se mu podaří v příští sportovní sezoně 2019/2020 přibrat a nominace na závody přibydou. Ještě ke konci roku 2018 stihl v nižší kategorii absolvovat v říjnu 2018 Pohár Olympijských nadějí v Raškovicích, kde získal 3.místo a mezinárodně obsazenou soutěž Český pohár Brno Cup Open, kde se neprosadil.

A teď už vzpomeňme našeho nejúspěšnějšího judistu Bohouška nebo prostě Boba. Bobovi se prostě daří, je šikovný na každý sport, na který sáhne a hlavně na judo. Někdy mu sláva stoupá do hlavy a musíme jej mírnit. V letošním školním roce startoval v kategorii U13 na závodech doma i v zahraničí. V září absolvoval Pohár olympijských nadějí v Raškovicích, odkud si po dvou vítězných a dvou prohraných zápasech dovezl 3.místo, také v září 2018 se neprosadil na

Mezinárodním turnaji a ČP Brno CUP OPEN, zároveň zde absolvoval mezinárodní tréninkový kemp. Ještě v září stihl zvítězit na Olomouckém poháru mláďat. V říjnu byl vyřazen z bojů na přeboru ČR v judu v Ostravě. Listopad 2019 se vezl opět na vítězné vlně a Bobo zvítězil jak na turnaji Judo Valašsko Vsetín i na 3.ročníku Memoriálu Saši Jurečky v Havířově. Pouze na Vánočním turnaji v Mohelnici se neprosadil. V lednu absolvoval s p. Chytrou lyžařské závody s judem na Potštátě. V únoru 2019 získal na Judo Grand Prix Ostrava 5. místo a v březnu téhož roku na VC ve Veselí nad Moravou 3. místo. V březnu na VC v Jablonci nad Nisou neměl štěstí a opět vypadl. Bronz získal až na Mezinárodních závodech v Rakousku – International Rohrbacher. Také na Mezinárodních závodech v maďarské Budapešti se neztratil, jeden zápas vyhrál a jeden prohrál. Další zahraniční soutěž v květnu 2019 ho dovedla na území sousedního Slovenska, na Mezinárodní cenu Rimavská Sobota. Zde absolvoval neskutečných šest zápasů, ve kterých pětkrát vyhrál a jednou prohrál a opět stál na bedně, tentokrát s kovem bronzovým. V květnu 2019 se vezl Bobo opět na vítězné vlně a zvítězil hned dvakrát na VC v Kroměříži a na VC Zdeňka Ludvíka v Prostějově. Tento dvanáctiletý klučina završil tento školní rok v červnu 2019. Trenérka ho, k jeho velké radosti, nominovala do vzdáleného Chorvatska na 16.International JUDO Tournament „SVETI VID“ Rijeka a VT Poreč, kde si splnil sen a v zápasech byl opět vítězný. Ještě v červnu stihl soustředění v Holešově a srpnu 2019 soustředění na Rusavě spolu s Honzíkem i Davidem.

Co víc si přát. Aby se Bohouškovi i ostatním našim malým judistům dařilo a sportovní nasazení jim i další léta vydrželo. Přejme jim, aby jim sport pomohl zdolávat nejen sportovní překážky, ale hlavně ty životní. Všem dětem gratulujeme a zároveň obdivujeme i jejich úžasné trenéry p. Olgu Chytrou a manžely Hynčicovy. Držíme jim palec i v příští sportovní sezoně 2019/2020!!

 

Teta Naďa