PUŤÁK PO OLOMOUCI A OKOLÍ

 

V létě jsme s dětmi společně vyrazily na putovní tábor po Olomouci a jeho okolí. Celou osmidenní výpravu jsme strávili společně s dětmi z Dětského domova Boskovice. Děti si spolu rozuměly a putovní tábor si o to více užily. Byly rozděleny do dvou skupin po 6, ve kterých si společně nakupovali a vařili jídlo.

Putovní tábor jsme zahájali klasickým gulášem ještě v Olomouci a poté už vyrazili do našeho prvního místa, kempu Vila Háj, kde jsme strávili naši první noc. Cesta do kempu byla náročná, jelikož jsme ji absolvovali se vší bagáží, co jsme měli a slunce nám pořádně pálilo do zad. Na otázku „Jak je to ještě daleko?“ jsme dostávali stále stejnou odpověď „Je to ještě slabá půlhodinka.“, která trvala dobré 2 hodinky. Ale do kempu jsme nakonec skutečně dorazili.

Další den už nás čekala první aktivita a to výlet na raftech. Během cesty jsme ozkoušely zdatnost dětí v plavání, pádlování a umění vodní bitvy. Bohužel jsme do cíle naší vodní cesty nemohli dorazit všichni, jelikož jedna posádka najela na skrývající se ostrý ostrůvek, který udělal do raftu díru. Tato posádka musela zbytek cesty absolvovat pěšky a busem.

Při příjezdu do Litovle jsme zjistili, že nám chybí několik našich batohů a museli jsme se je vydat hledat a naštěstí bylo naše hledání úspěšné. Tento den jsme také ozkoušeli přípravu večeře na ohni za deště. Po dlouhém 2 hodinovém vaření večeře na ohni, nám jídlo chutnalo o to víc.V kempu nás dokonce mile překvapila návštěvou i naše úžasná teta z domova a dovezla dětem sladkosti.

Další dny jsme strávili u fotbalového hříště v Šumvaldu, do kterého jsme dojeli na koloběžkách a na nich strávili ještě další tři dny. Dohromady jsme s nimi najezdily přes 75km. Krom cesty na a ze Šumvaldu jsme se s nimi podívali na Rešovské vodopády a říční raky. Někteří odvážlivci se i odhodlali vyzkoušet opravdu studenou sprchu v podobě Rešovského vodopádu a osvěžili se v perném dni.

Další dvě noci jsme strávili na Radíkově a krom sportu si užili i koní v Posluchově. Společně jsme uklidili výběhy, dozvěděli se něco o koních a společně je nakrmili mrkvemi. Poté nám paní uvařila teplý čaj a vyrazili jsme zpátky do Radíkova, hrát si s kozami a zahrát si s místními dětmi vybíjenou. Předposlední den jsme pomáhali v ZOO Olomouc odklízet pokácené stromy, které musely být pokáceny z důvodu napadení kúrovcem. Poté jsme si pochutnali na obědu, porozhlédli se po ZOO a užili si lanových lávek v lanovém centru Veverka.

Poslední noc jsme strávili v kempu Krásná Morava a užívali si poslední společný večer před návratem do našich domovů.