MALÁ MORÁVKA

Konečně začaly prázdniny,děti se těšily na dny volna bez učení a hlavně na prázdninové pobyty.

V pátek 14. července začal den D. Menší děti měly jednodušší cestu, jely s tetou a strejdou autem. TI starší s tetou vyrazili vlakem a autobusem. Cílem byla Malá Morávka v Jeseníkách, Hotel Brans.

Po příjezdu na místo se děti zabydleli na pokojích. Ty bylymoc hezké a čisté ajako bonus mělkaždý pokoj televizi. Velkým překvaením byl venkovní vyhřívaný bazén. Děti byly nadšené. Dalším lákadlem byly trampolíny ve ski areálu Kopřivná nedaleko hotelu. Už menší radost jim dělala teta, která měla při sobě turistickou mapu Jeseníků a plánovala větší či menší túry na každý den. Velkou motivací bylykrokoměry, které jsme dostaly od OZP v rámci zapojení do projektu "Každý krok pomáhá". Každý den jsme se snažili ujít co nejvíce kroků, večer teta každému dítěti počet kroků zapsala. Děti poznávaly nejen okolí Malé Morávky, ale vydaly se i na Praděd, Ovčárnu, Velkou Kotlinu, Karlovu Studánku, Lyžařskou magistrálu.

Turistické vycházky chráněnou krajinou oblastí byly nádherné. Po cestě děti stihly ochutnat borůvky. S přibývajícími kilometry, pak na ně padala únava, ale i tak zvládly po návratu trampolíny a bazén. Po náročných dnech na čerstvém vzduchu tvrdě spaly. Aby pobyt na Malé Morávce nebyl jen o túrách a vycházkách, navštívili jsme i horskou službu v Karlově. Člen horské služby jim ukázal vozidla a čtyřkolky, které používají při pomoci zraněných. Vše jsme si mohli vyzkoušet.Také nám pověděli, jak horská služby funguje. Největším lákadlem při návštěvě byl služební pes, štěně belgického ovčáka. Děti z něj byly nadšené. Pejsek se trošku bál. Tolik dětí najednou. Raději se před námi schovával. Člen horské služby byl potěšen naší návštěvou a vzorným chováním dětí a každému dal za odměnu malou sladkost.

Pobyt utekl jako voda. Naštěstí prázdniny ještě nekončí a děti čeká další prázdninové dobrodružství.

 

 
www.stream-xnxx-porn.com